Telefon : +48 608 151 856 |  E-mail : biuro@scriptologic.pl

System do zarządzania ładunkami samolotów

Projekt bez tytułu (95)
Branża:Transport lotniczy
Rynek:USA
Rodzaj oprogramowania:Software 
Data projektu:2014 – 2016
Problem:Wyrównanie obciążenia w samolocie
Nasza rola w zespole:Wykonanie + zarządzanie

Realizacja projektu

5 osób

Wielkość zespołu

24 miesiące

Czas trwania projektu

Status projektu

Zakończony

Skala trudności

7/10

Opis zlecenia

Wyzwanie polegało na tym, że transport lotniczy tracił bardzo dużo pieniędzy z powodu źle rozlokowanych osób oraz źle ułożonych bagaży. Jeżeli waga osób i bagaży w samolocie jest rozlokowana nieoptymalnie, wtedy samolot marnuje znacznie więcej energii, co w efekcie przekłada się na ogromne straty finansowe.
Naszym zadaniem było stworzenie systemu, który będzie w sposób automatyczny przydzielał miejsca siedzące dla pasażerów oraz będzie wskazywał rozlokowanie bagaży w luku bagażowym.

Co zrobiliśmy

Stworzyliśmy system, który na podstawie, m.in. przewidywanej wagi pasażerów – przydziela im automatycznie miejsca w samolocie. 
Dodatkowo stworzyliśmy system, który jest wsparciem dla osób pracujących na rampie załadunkowej, aby wszystkie ładunki zostały załadowane wg wagi i przeznaczenia.

Nasz system musiał uwzględniać nie tylko wagę, ale również typ przewożonego towaru. Jeżeli ktoś przewoził np. zwierzęta, to wtedy system musiał dopilnować aby w luku bagażowym nie został odcięty tlen.

Co uzyskał klient

Klient otrzymał system, dzięki któremu może wykluczyć błędy ludzkie przy codziennej pracy. Złe rozmieszczenie pasażerów w samolocie oraz bagaży w luku bagażowym powodowało bardzo duże straty finansowe, które dzięki naszemu rozwiązaniu zostały zredukowane niemal do zera.

Chcesz poznać więcej szczegółów?

Ten projekt był znacznie bardziej rozbudowany i skomplikowany niż kilka zdań napisanych powyżej. 
Jeżeli chcesz poznać ten temat dokładniej – zostaw swój nr telefonu 🙂